Pierwsze kroki

Zaczynamy

Delikatnie połóż się na macie. Postaraj się równomiernie rozłożyć na niej ciężar swojego ciała.

Przez pierwsze 3 do 5 minut można odczuwać pewien dyskomfort, to normalne. Należy wtedy głęboko oddychać i starać się zrelaksować.

Jeśli dyskomfort nie ustępuje, na matę należy położyć cienki materiał z naturalnej tkaniny, np. bawełniany podkoszulek lub prześcieradło.

Każdy z nas ma inną wrażliwość oraz odmienny próg odczuwania bólu, dlatego należy podążać za swoim naturalnym rytmem podczas użycia maty. Ciało stopniowo przyzwyczai się do działania maty, wtedy można zrezygnować z materiału ochronnego.
 

Dzień 1-4

W okresie adaptacyjnym zaleca się stosowanie maty przez ok. 10 minut dziennie, najlepiej w środku dnia. Część ludzi zasypia podczas używania Yantra Mat, inni doznają niespodziewanego zastrzyku energii bezpośrednio po skorzystaniu z maty. Motywuje to do częstszego korzystania.
 

Dzień 5-14

Zaleca się używanie maty przez ok. 20 minut dziennie, najlepiej wieczorem. Yantra relaksuje i rozluźnia, więc większość użytkowników po prostu na niej zasypia. Ważne jest, aby poddać się działaniu Yantra Mat, nie liczyć czasu, nie sprawdzać, jak długo się na niej leży?

Wystarczy poddać się jej działaniu i relaksować. Następnego dnia rano większość ludzi wstaje o wiele bardziej wypoczęta i odświeżona, niż położyła się poprzedniego dnia.
Od 15 dnia użytkownik wie doskonale jak używać maty i jakie korzyści ona przynosi. Wówczas samodzielnie można ustalać dzienny czas korzystania z jej dobrodziejstw. Zalecane jest używanie jej przez 20 - 40 minut dziennie, przy czym dłuższe korzystanie nie jest szkodliwe. Niektóre osoby używają Yantry przez większość czasu w ciągu dnia (np. w pracy po prostu na niej siedzą), by jak najefektywniej wykorzystać jej dobroczynne działanie.
 

Po 14 dniach

Po 2 tygodniach użytkownik doskonale wie, jak używać matę i jakie korzyści ona przynosi. Samodzielnie ustala dzienny czas korzystania z jej dobrodziejstw. Zalecane jest wówczas używanie maty przez ok. 20 - 40 minut dziennie, przy czym dłuższe korzystanie nie jest absolutnie szkodliwe.

Niektóre osoby używają Yantry przez większość czasu w ciągu dnia (np. w pracy po prostu na niej siedzą), żeby jak najefektywniej wykorzystać jej działanie.

Kiedy należy zapytać lekarza?

Jeśli cierpisz na jakiekolwiek schorzenia lub dolegliwości skórne, które mogłoby mieć wpływ na stosowanie Yantra Mat, skonsultuj się z lekarzem specjalistą przed rozpoczęciem korzystania z maty.

Należy zaprzestać stosowania Yantra Mat, jeśli poczujesz: zawroty głowy, znaczny dyskomfort lub inne tego typu objawy podczas leżenia na macie. Należy zasięgnąć opinii lekarza, jeśli taki stan będzie się utrzymywał.

Dzieci korzystające z Yantra Mat powinny znajdować się pod stałą kontrolą dorosłych.


Opinie użytkowników

„Gdy tylko kładę się na macie, nie chcę z niej wstawać. Wspaniale się relaksuję. Moje ciało uwalnia się od stresu i bólu, wzrasta aktywność systemu immunologicznego. Czuję się dużo zdrowsza.”
 
Jo Anne Koenig
Praktyk leczenia metodą BHS, 
Falmouth, Massachusetts, USA

© 2010 YantraMata.pl