Często zadawane pytaniaCzy Yantra Mat jest produktem dla mnie?
Czy każdy może korzystać z Yantra Mat?
Jak na moje ciało będzie działać Yantra Mat?
Ile punktów akupresury posiada Yantra Mat?
Czy Yantra Mat może uszkodzić moją skórę?
Czy na Yantra Mat mogę leżeć w ubraniu?
Czy długotrwałe leżenie na Yantra Mat może być niebezpieczne?
Mam szerokie plecy. Czy znajdę Yantra Mat w odpowiednim rozmiarze?
Czy mogę stosować Yantra Mat na innych obszarach ciała?
Czy z Yantra Mat mogą korzystać dzieci?
Jak utrzymywać Yantra Mat w czystości?
Czy mogę używać Yantra Mat jeśli mam nadwagę?
Jeśli nie czuję się dobrze, czy mogę używać Yantra Mat?
Czy mogę używać Yantra Mat przy stanie zapalnym karku, szyi lub na plecach?
Czy mogę stosować Yantra Mat jeśli mam trądzik lub blizny na plecach?
Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli cierpię na reumatyzm?
Czy mogę używać Yantra Mat, jesli mam chore serce?
Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli mam niskie ciśnienie?
Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli mam otwarte lub zainfekowane zranienia?


Czy Yantra Mat jest produktem dla mnie?

1, Jeśli cenisz sobie spokój umysłu i potrzebujesz wyciszenia…
2. Jeśli chcesz czuć się zdrowo, osiągnąć równowagę ciała i umysłu…
3. Jeśli jesteś osobą żyjącą w stresie, masz problemy ze snem lub częstym zmęczeniem…
4. Jeśli Twoje mięśnie są spięte, odczuwasz sztywność stawów i kończyn...
5. Jeśli cierpisz na bóle głowy, pleców lub karku…
6. Jeśli potrzebujesz odpoczynku i regeneracji...

 ... Yantra Mat jest produktem dla Ciebie!
 

Czy każdy może korzystać z Yantra Mat?

Tak. W badaniach przeprowadzonych wśród użytkowników Yantra Mat, aż 97% z nich odczuło „pozytywne efekty” jej stosowania. Otrzymujemy e-maile, telefony i listy od zadowolonych klientów – zarówno tych stałych, jak i nowych.
 

Jak na moje ciało będzie działać Yantra Mat?

W ciągu kilku minut na Yantra Mat odczujesz ciepło w tych partiach ciała, które znajdują się w bezpośrednim z nią kontakcie. To efekt stymulacji krążenia krwi – naturalnej reakcji ciała na akupresurę. Lepszy przepływ krwi wiąże się z poprawą rozprowadzania substancji odżywczych i tlenu w organizmie. Obniża się wówczas ciśnienie krwi i następuje uczucie głębokiego odprężenia. 

Yantra Mat aktywuje receptory bólu, stymuluje wydzielanie endorfin i oksytocyny – naturalnych hormonów szczęścia, uśmierzających ból i poprawiających samopoczucie. Ustępuje uczucie niepokoju i przychodzi odprężenie. Pomaga to zwłaszcza osobom, które mają problemy ze snem. Po skorzystaniu z Yantra Mat, poczujesz odprężenie i przypływ energii, a także wewnętrzną równowagę pomiędzy ciałem i umysłem.
 

Ile punktów akupresury posiada Yantra Mat?

Yantra Mat w rozmiarze średnim posiada 8.820 punktów akupresury (każda rozeta to 42 kolce). Punkty te są kalibrowane w procesie produkcji, mają identyczny wygląd i są tak samo ostre. Wysoka jakość maty przekłada się na uczucie komfortu i lepszą efetywność użytkowania.
 

Czy Yantra Mat może uszkodzić moją skórę?

Nie, jeśli produkt jest stosowany w prawidłowo. Masa ciała rozkłada się na punktach akupresury Yantra Mat równomiernie, poprawiając komfort użytkowania. Zasada jest prosta: jeśli przyciśniesz niewielki obszar ciała (np. łokieć, palec) zbyt mocno do rozety, to poczujesz, że dotykasz ostrych kolców i może to być bolesne.

Jeśli położysz się na macie ostrożnie, to rozłożysz ciężar ciała równomiernie na wielu punktach akupresury. Uczucie może być intensywne, ale nie powinno wiązać się z bólem. Sporo będzie zależeć od indywidualnej wrażliwości. Jeśli jednak odczujesz ból, warto położyć na macie cienkie prześcieradło.
 
Dla większości osób akupresura, to coś zupełnie nowego. Nasze ciało szybko się jednak dostosowuje. Po kilku minutach uczucie dyskomfortu zniknie, a przy regularnym użytkowaniu nie będziesz go odczuwać w ogóle. Po sesji, na skórze zostają niewielkie odgniecenia. Znikną one po upływie 1-2 godzin, podobnie jak zaczerwienienie, będące efektem wzmożonego przepływu krwi pod skórą (oznaka efektywności działania maty).
 

Czy na Yantra Mat mogę leżeć w ubraniu?

Tak. Jest to szczególnie zalecane w okresie adptacji. Yantra Mat działa bardziej efektywnie przy bezpośrednim kontakcie ze skórą. Łatwo się do tego przyzwyczaić.
 

Czy długotrwałe leżenie na Yantra Mat może być niebezpieczne?

Nie. Na skórze mogą pozostać głębsze odgniecenia, które szybko znikną. Nie zalecamy jednak leżenia na macie dłużej, niż przez dwie godziny. Nie powinno się jednak nic stać, jeśli od czasu do czasu sesja taka się przedłuży. Wiele osób zasypia w trakcie korzystania z Yantra Mat.
 

Mam szerokie plecy. Czy znajdę Yantra Mat w odpowiednim rozmiarze?

Tak. Yantra Mat jest dostępna w trzech różnych rozmiarach: średnim, dużym i bardzo dużym (M, L, XL). Rozmiary L i XL posiadają większą ilość punktów akupresury i są dostępne na zamówienie. Wysokie lub szerokie osoby niekoniecznie jednak potrzebują dużej maty (i odwrotnie).

Mata w średnim rozmiarze pasuje także do szerokich pleców. Można ją bowiem położyć porzecznie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Większe rozmiary są zaprojektowane raczej do oddziaływania na większy obszar ciała, np. na plecy i pośladki równocześnie.
 

Czy mogę stosować Yantra Mat na innych obszarach ciała?

Tak. Na początek zalecamy użytkowanie maty w pozycji leżącej na plecach. To najlepsza pozycja, aby odczuć pełny efekt jej działania. Im większy obszar oddziaływania Yantra Mat, tym silniejszy jej wpływ na ciało. Możesz stosować matę w nieomal każdym obszarze ciała: na karku, ramionach, stopach, policzki czy brzuchu.
 

Czy z Yantra Mat mogą korzystać dzieci?

Z dobroczynnych efektów działania maty mogą korzystać także dzieci, w wieku 8 lat i starsze, ale pod stałym nadzorem osoby dorosłej! Kontroluje ona, czy dziecko leży nieruchomo, identycznie, jak u osób dorosłych. Yantra Mat, jak każdy produkt wysokiej jakości, jest w pełni bezpieczna, jeśli stosuje się ją zgodnie z przeznaczeniem.

Kierowane naturalną ciekawością dzieci mogą potraktować matę jako "fajny gadżet". W takim przypadku należy nadzorować ich kontakt  z matą oraz nie zostawiać jej w zasięgu dzieci młodszych. Yantra Mat nie powinna zrobić nikomu krzywdy. Jeśli skóra dziecka okaże się  delikatna i skarżyć się będzie ono na ból, należy położyć na macie cienki kawałek materiału.
 

Jak utrzymywać Yantra Mat w czystości?

Żeby oczyścić matę, należy usunąć wewnętrzny wkład piankowy, a następnie zmieszać środek do mycia z ciepłą wodą i oczyścić kolce ręcznie. Po czym dokładnie spłukać i rozwiesić do wyschnięcia. Yantra Mat nie wolno prać w pralce ani suszyć w suszarce, można ją w ten sposób uszkodzić.
 

Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli mam nadwagę?

Tak. Oczywiście. Istnieją dowody na to, że akupresura poprawia metabolizm organizmu. Należy jednak pamiętać, że stosowanie Yantra Mat nie powinno być bolesne, nawet przy większej masie ciała (zwiększony nacisk jednostkowy na rozety). Jeśli korzystanie z maty okaże się bolesne, należy położyć na macie cienkie prześcieradło.
 

Jeśli nie czuję się dobrze, czy mogę używać Yantra Mat?

Jak najbardziej, skorzystanie z Yantra Mat może być bardzo pomocne, np. podczas przeziębienia. Poprawa krążenia krwi i redukcja stresu są świetnymi sposobami na zadbanie o samopoczucie osłabionego infekcją organizmu. Należy zachować rosądek i "wsłuchać się" w reację swego ciała, i reagować, stosownie do sytuacji.
 

Czy mogę używać Yantra Mat przy stanie zapalnym karku, szyi lub na plecach?

Jak najbardziej. Stymulacja krążenia może przyspieszyć proces leczenia bądź gojenia. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.
 

Czy mogę stosować Yantra Mat, jeśli mam trądzik lub blizny na plecach? 

To zależy. Blizny nie mają wpływu na efektwność działania maty ani na skuteczność akupresury. Jeśli na skórze znajdują się otwarte, zainfekowane rany po trądziku lub świeże blizny, należy unikać stosowania Yantra Mat na tych obszarach i wokół nich. 
 

Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli cierpię na reumatyzm?

Zdecydowanie. Dzięki stosowaniu Yantra Mat osoby cierpiące na reumatyzm odczuwają poprawę stanu zdrowia.
 

Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli mam chore serce?

W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Osoby chorujące na serce powinny zachować dużą ostrożność w korzystaniu z Yantra Mat.
 

Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli mam niskie ciśnienie?

W takich przypadkach także należy skonsultować się z lekarzem. Yantra Mat obniża ciśnienie,  może też spowodować utratę przytomności – zwłaszcza, jeśli wstaje się zbyt gwałtownie. 
 

Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli mam otwarte lub zainfekowane zranienia?

Należy zrezygnować z używania Yantra Mat na zranionych miejscach oraz w bezpośredniej ich bliskości. Korzystanie z maty na pozostałych obszarach ciała zależne jest od powagi sytuacji.

Najwięcej punktów akupresury

Plastikowe rozety z kolcami wykonano ze 100% nietoksycznego, bezpiecznego tworzywa ABS. To one stanowią sekret niezwykłych korzyści płynących z korzystania akupresury na Yantra Mat.

Setki podobnych kolczastych rozet dają kombinację co najmniej 8.820 efektywnych punktów akupresury Yantra Mat – znacznie więcej, niż innym tego typu produkcie, dostępnym na rynku.

Opinie użytkowników

“W sporcie, który uprawiam, kontuzje są jego nieodłączną częścią, a ja doświadczyłam paru naprawdę paskudnych. Pomiędzy treningami i rehabilitacją prowadzę także firmę, więc muszę mieć sprawny umysł.

Yantra Mat zapewnia mi odprężenie i ułatwia radzenie sobie z natłokiem spraw zaprzątających moją głowę. Biorę ze sobą moją małą oazę energii, gdziekolwiek jadę!”

  

Karin Huttary, Mistrzyni Świata w narciarstwie, 
Czołowa zawodniczka FIS World Cup, Inssbruck, Austria

© 2010 YantraMata.pl